2013. 07. 12.

Patak, séta, márna, nagy tervek és a régmúlt idők csodái.

július 11, 2013 by irsajani

Gondoltam sétálok egyet, fotózok párat a patakos blogba, bemutatván az olvasó részére mi is rejlik egy szerény kis patakba, aminek kibetonozták a medrét.
Aztán a séta talán hosszabbra is nyúlt, mint terveztem ott találtam magam a jászos pályánál.  Sajna még a vízállás magas volt, horgászni nem lehetett, de láttam a meleg vizes kifolyónál 3 horgászt, hát szóba elegyedtünk.
Volt pár kapásuk és fogtak egy szép márnát. Szerintem kettes volt. És ahogy egy fotó erejéig megfogtam a halat a kísérletezés vágya fogott el. Belegondoltam, hogy az őszi szezonban ráállok erre a fontos hiánypótlásra a mély vizes műlegyes márnahorgászatra. Az interneten láthattunk műléggyel fogott márnákat, de azok mind ideális horgászati feltételek mellett készültek, ahol a sima műlegyes szerelékkel történő halfogás problémák nélkül kivitelezhető. Igazából a pesti Dunán ez az egyik olyan halfaj, amiből sok van, attól függetlenül, hogy telepítenek-e halat, vagy csak az engedély árát emelgetik. Aztán eszembe jutott egy ember, akivel múltkor a metrón dumáltam és irdatlan méretű pontyokat és igen nagy márnákat szokott fogni a Dunán. Érdekes volt az ember elmondása a nagy folyó vízi pontyokról. Olyan fotókat mutogatott, amilyen méretű halakat az öblökben nem szoktak fogni az emberek. Rápróbálok majd erre is, ha rá lehet majd állni a kövezésre.

2013. 06. 26.

A halmentés fontossága vadvizeinken, kisebb patakjainkon.

június 26, 2013 by irsajani

A nagy áradások után volt szerencsém két alkalommal 1-1 patakos megmozduláson részt venni. Volt benne élmény peca, csodás környezet és egy jó nagy tanulság is.
Áradások után rengeteg hal kinn reked az ártereken. Elvileg ezek mentése a vízkezelő dolga lenne. Pali oldalán láttam egy ötletet virtuális szégyenfal címen. Ide kerülhetnének fel azok a vízkezelők, akik csak beszedik a lóvét, de túl sokat nem tesznek az általuk kezelt vízért, az élővilág mentéséért, ha eljő az idő.
Biztos egyszerűbb dolog emelni az engedélyek árát, mint halat menteni, közmunkába, ha itt az idő, viszont ez a dolog amellett, hogy életeket ment,  jó összekovácsolója lehetne a horgászközösségeknek, valódi értéket teremthetne és egy kicsit kimozdítaná az embereket a “befizetem a pénzt, hazaviszem a halhúst és nem csinálok semmit” háromszögből.
Szerintem mindenképpen jó lenne egy olyan virtuális szégyenfal, ahol ki vannak pakolva azok az egyletek, akik csak a profit szerzés célzatával tolják a horgásztatást és nem azon alapelvi célzattal, mert szeretik a vizet és az ahhoz tartozó élővilágot, annak minden problémájával együtt.

2013. 05. 09.

Én már most is nagyon szeretem.


"Tengeri legyezőhorgász blog.
"Lesz egy ilyen jellegű szakmai blogom is, melynek célja a parti tengeri horgászat lehetőségeinek bemutatása a Fly mánia műlegyes horgászmódszer felhasználásával. Részletesen bemutatva a halfajokat, amit azokról feltétlen tudnod kell, a módszereket és a jól működő csalikat.
Egy darabig az innovációs blog volt a kedvencem új blogjaim közül, de aztán jött a tengeri blog, ahol elkezdték sorolni, hogy sügérféléből nem csak a naphal + a sügér van, hanem van 200 féle sügér, ami mind arra vár, hogy egy izgalmas kalanddá változtathassa át a műlegyes horgász horgásznapját.
Egy szó, mint száz, aki megtanul országunkban az alaphalcsaládokra hatékonyan horgászni, azok számára ez az új, többszereplős, sokkal több lehetőséget és izgalmas horgászkalandot kínáló műlegyes pálya.
Röviden úgy lehetne megfogalmazni, hogy “amikor kitágul a világ!”
A tengeri blog itt lesz majd megtalálható:
Feltöltés alatt!
Én már most is nagyon szeretem."